Агроспільнота закликає владу фінансово підтримати відновлення роботи аграріїв на деокупованих територіях

Аграрні об’єднання України звернулися до Прем’єр-міністра України щодо необхідності підтримки сільськогосподарських товаровиробників на деокупованих територіях України. Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Як йдеться у зверненні, з початку вересня ЗСУ звільнили понад 8,5 тисяч кв. км тимчасово окупованих територій нашої країни. На звільнених територіях с/г товаровиробники мають в обробітку близько 500 тис. га. Вони сподіваються на швидке відновлення діяльності на звільнених територіях.

Більшість аграріїв на деокупованих територіях зазнали значних руйнувань, знищення та розкрадання їхнього майна, техніки, худоби, земельних угідь. Вони не мали можливості провести збиральні роботи влітку, а також майже не мають ресурсів на відновлення роботи, проведення осінніх польових робіт.

— Орієнтовна потреба у фінансуванні відновлення діяльності сільськогосподарських товаровиробників лише на вказаних звільнених територій складає близько 5 млрд грн. Відповідні кошти мають бути залучені якомога швидше або у вигляді пільгових довгострокових кредитів за умов заставних гарантій з боку держави, або у вигляді разової допомоги у розрахунку на площу в обробітку чи утримуваного поголів’я сільськогосподарських тварин, — зазначили у зверненні.

Громадські об’єднання АПК закликають владу невідкладно розглянути можливість надання фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам на деокупованих територіях України задля швидкого економічного відновлення постраждалих регіонів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram