Через війну в Україні у країнах ЄС стрімко дорожчає хліб — Євростат

Через військове вторгнення росії в Україну, у всіх країнах Європейського Союзу стрімко дорожчає хліб. У суттєвій більшості випадків йдеться про двозначне здорожчання. Про це свідчать дані Євростату.

В середньому з серпня 2021 р. по серпень 2022 р. ціна на хліб в ЄС зросла на 18%. При тому, що у попередньому аналогічному періоді (2020-2021 рр.) зростання цін на хліб становило 3%. Європейське статистичне бюро відзначило також стрімке зростання вартості хліба помісячно: у серпні цього року воно склало 10%, порівняно з липнем, тоді як у пандемічному 2021 р. серпневі ціни були лише на 3% вищими за липневі.

NB: Експерти ситуацію пов’язують з вторгненням росії в Україну, зазначивши, що повномасштабна війна в Європі сколихнула світові ринки зернових, олій і добрив.

Підвищення цін на хліб різниться в країнах-членах ЄС. Найбільше здорожчання зафіксували в Угорщині — 66%. У Литві хліб подорожчав на 33%, в Естонії та Словаччині — на 32%. Здорожчання приблизно на 30% відбулося у Польщі, Хорватії та Латвії.

Найменше хліб подорожчав у Франції — на 8%. У Нідерландах і Люксембурзі ціни підвищились приблизно на 10%. У Швейцарії, яка не входить до ЄС, зростання цін на хліб склало менше 4%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram