За даними аналітиків Pro Capital Investment, льон-довгунець володіє високою інвестиційною привабливістю до вирощування в Україні.

На території України здавна вирощували і переробляли льон-довгунець. Досі збереглася наукова база у сфері вдосконалення луб’яних культур і заводи по переробці льоноволокна. Оскільки в останні роки площі під льоном зменшувалися, то ця ніша вже достатньо звільнилася для успішного виведення на ринок нового сучасного господарства, озброєного передовою технікою та технологіями, пише pro-consulting.ua.За даними аналітиків, проєктом передбачено організувати вирощування льону-довгунця на площі 100 га і подальше перетворення його трести в довге та коротке волокно, придатне для відправки на українські та зарубіжні заводи на подальшу переробку.

— Загальна вартість такого проєкту становитиме 437,2 тис. доларів, з яких 38% коштів піде на закупівлю техніки, 16% — на проведення будівельних робіт, 15% — на посівну кампанію. Решта буде витрачено на поповнення оборотних коштів, адміністративні та інші витрати, — свідчать дані розрахунків.

Відповідно до фінансової моделі, розробленої в рамках бізнес-плану підприємства з вирощування та первинної переробки льону, рентабельність продажів його продукції становитиме 25,3%. Це дозволить отримувати понад 25 центів з кожного долара доходу, в результаті чого всі вкладені в проєкт кошти окупляться протягом двох з половиною років (31 місяць) з урахуванням дисконту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram