Аграрії можуть забезпечити до 90% сировини для біоенергетики

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-07
80-90% сировини для біоенергетики в Україні можуть надавати аграрії. Про це GrowHow стало відомо від заступника міністра агрополітики Віталія Головні під час зборів Біоенергетичної асоціації України.

Він зазначив, що для України розвиток біоенергетики є одним із стратегічних напрямків роботи в агросекторі. І наголосив, що розвивати його допоможуть ініціативи UABIO.

— Вони сприяють розвитку аграрної галузі, зокрема допомагають у переробці, зменшенні навантаження на логістику, а також у створенні доданої вартості, — сказав Віталій Головня.

Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха зазначив, що Євросоюз робить серйозну ставку на біоенергетику. Її частка серед усіх відновлювальних джерел енергії у Європі становить 58%. В Україні ж вона ще більше — 78%.

Голова Держенергоефективності Валерій Безус підкреслив, що незважаючи на війну, Україна запустила реєстр біометану і продовжує працювати над створенням високорівневого IT-рішення для галузі біоенергетики. Він висловив впевненість, що впродовж року таке рішення запрацює і зазначив, що агентство активно працює у сегменті твердих біопалив і відстоює законопроект щодо нульової ставки на викиди СО2.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram