Компанія «Сингента» — одна з небагатьох, хто пропонує своїм партнерам низку фінансових інструментів, що дозволяють досягати вищого рівня рентабельності та надають агровиробникам підтримку під час нестачі обігових коштів.

Однією з таких програм є програма індексного страхування посівів від погодних ризиків «МетеоЗахист».

— Українські аграрії могли переконатися в простоті й ефективності цього страхового продукту. Після двох сезонів активної роботи з агрострахуванням посівів компанія «Сингента» готова поділитися своїм досвідом у реалізації програми і її результатами, — наголосив менеджер з розвитку бізнесу відділу фінансові рішення Syngenta в Україні Роман Хрипко у повідомленні компанії.

Основа програми — це використання погодних моделей, розроблених для конкретної місцевості, для оцінки впливу погоди на стан посівів і, відповідно, отриману в кінці сезону врожайність. За результатами аналізу історичних погодних даних і показників врожайності, створюються математичні індекси, що відображають взаємозв’язок між погодою з одного боку і відчутними втратами врожаю з боку фермера.

За умовами програми, сільгоспвиробники, які застосовують відповідні технології вирощування компанії «Сингента», можуть безкоштовно застрахувати свої посіви пшениці, ячменю і кукурудзи від посухи в період цвітіння і наливу зерна. Як пояснили представники компанії, суть пропозиції «МетеоЗахисту» досить проста: якщо протягом цвітіння або наливу зерна буде зафіксовано занадто мало опадів або занадто високі температури, учасник отримує відшкодування вартості насіння і засобів захисту рослин компанії «Сингента».

Програма доступна навіть для невеликих господарств, адже мінімальна площа посівів для участі в програмі становить лише 100 га. Щодо територіальних умов, то «МетеоЗахист» діє на Сході і Півдні країни, де ризик настання посухи дуже високий. Зокрема, мова йде про Харківську, Луганську, Донецьку, Запорізьку, Одеську, Миколаївську, Херсонську, Дніпропетровську, Кіровоградську області.

— У сезоні 2017 року в програмі значно зросла кількість учасників, а також і площа застрахованих посівів. З дев’яти областей, в яких діє програма, «МетеоЗахисту» приєдналися 112 сільськогосподарських підприємств, застрахували більше 100 тис. Га посівів озимої пшениці та кукурудзи. Багато з них розташовані в найбільш посушливих регіонах України — на південному сході, де ризик посухи є найбільш відчутним, — йдеться в повідомленні компанії.

У зв’язку з погодними умовами, що склалися цього року, кожен другий учасник отримав відшкодування, середній розмір якого становив 37% від суми інвестицій в насіння і засоби захисту рослин.