Правом на безкоштовну приватизацію земельних ділянок станом на січень 2018 року скористалися 9,5 млн громадян. Такі дані наведені в статистичному щорічнику Світового банку «Моніторинг земельних відносин в Україні: 2016-2017».За даними Світового банку, площа безкоштовно приватизованих земель становить 3,5 млн га. Водночас інформація наведена без урахування Вінницької та Київської областей, за якими відсутні дані, а також тимчасово окупованих територій і земель, наданих у приватну власність під час паювання колективних сільгосппідприємств. Про це повідомляє ІА “Інтерфакс“.

NB: За даними моніторингу, найбільшу кількість земель приватизовано у Волинській (327,5 тис. га), Івано-Франківській (260,7 тис. га) і Хмельницькій (257,5 тис. га) областях, найменше у Миколаївській (1, 4 тис. га) і Сумській (0,2 тис. га) областях. При цьому найбільшу площу земельних ділянок приватизовано для ведення особистого сільського господарства 63,3%, на другому місці земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд 33,7%.

Згідно з моніторингом, у 2017 році з державної і комунальної власності викупили 812 га землі, розташованої під нерухомістю (2,5 тис. випадків викупу). Середня вартість 1 га таких земель становить 715,2 тис. грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram