Хоча попереднього тижня Україною пройшли дощі, однак на Півдні, зокрема в Херсонській області, запаси продуктивної вологи на полях під сівбу озимої пшениці і ячменю озимого залишаються незадовільними, адже як в посівному шарі ґрунту, так і в орному, вони не перевищують 2-10 мм.

Через такі погодні умови агровиробники призупинили посів озимих зернових культур, хоча оптимальні строки посіву пшениці озимої та тритікале вже закінчуються, повідомляють аналітики “УкрАгроКонсалт“.Водночас зараз озимі зернові культури, висіяні в третій декаді вересня, перебувають у фазі сходів і двох листків. Стан посівів оцінюється як хороший.

А от на решті території країни дощі різної інтенсивності поповнили запаси продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту. У більшості районів Харківської області запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) склали 22-26 мм, що в межах середніх багаторічних показників. У північних областях країни, при нормі 18 мм, кількість опадів становила 20-29 мм. Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту складають 20-25 мм, в метровому 120-140 мм.

Загалом останнього тижня погода була доволі прохолодною, при цьому середньодобова температура повітря становила 7,1-14,20С, що на 1,0-1,50С вище кліматичної норми, а в кінці тижня на 40С нижче кліматичної норми. Максимальна температура повітря підвищувалася до 19,6-3,10С, мінімальна в холодні ночі знижувалася до 0,3-11,00С. У Житомирській області відзначалися короткочасні заморозки до 0-0,30С в повітрі, у Львівській до мінус 0,60С.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram