Станом на першу декаду січня обстеження посівів озимих зернових засвідчує, що наразі у доброму та задовільному стані перебуває 6,2 млн га (86%), в слабкому та зрідженому стані — 1,0 млн га (14%) із 7,2 млн га (99,6% до посіяних), які утворили сходи. Про це повідомляють у Мінагрополітики.
Щодо озимого ріпаку, то його сходи отримані на площі 983,7 тис. га (97% до посіяних 1,0 млн га), з них у доброму та задовільному стані перебуває 873,2 тис. га (89%), у слабкому та зрідженому — 109,4 тис. га (11%), загинуло 1,0 тис. га.
Крім того, у Держпродспоживслужбі, повідомляють, що завдяки опадам у вигляді дощу різної інтенсивності, подекуди мокрого снігу з дощем, надмірного перезволоження ґрунту, підтоплення нір, а також проведення господарствами винищувальних заходів, виникли негативні умови для подальшого розвитку мишоподібних гризунів.
Малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці подекуди спостерігається у Степу в посівах озимої пшениці, переважно розміщеної після стерньових попередників.
Також волога погода посприяла у посівах озимих пшениці та ячменю розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, інфекційний запас яких скрізь зберігається на 1-9% рослин. Здебільшого, у центральних областях на 12-20% обстежених площ озимого ріпаку пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом уражено 2-5% рослин.