Цьогоріч Черкащина стала епіцентром посухи. Якщо в Україні посуха охопила не більше 20% території, то на Черкащині — близько 80%.

В орному шарі ґрунту вологи наразі менше ніж 10 мм, а на половині сільгоспугідь навіть менше ніж 5 мм — біологічного мінімуму для проростання насіння. Найгірша ситуація у Смілянському та Черкаському районах, пише provce.ck.ua.За спостереженнями агрометеорологів області, озима пшениця на площах засіяних до початку жовтня зараз перебуває лише у фазах проростання зерна — сходи. Це при тому, що на цей час повинно розпочатись кущіння. Тож ситуація аномальна, а значить і її наслідки передбачити складно.

З очікуваним похолоданням, вегетація озимих може припинитися вже в кінці жовтня і стан посівів до весни навряд чи зміниться. Більш оптимістичними прогнози будуть в разі теплої та сніжної зими.

За прогнозом, в наступні сім діб характер погоди не зміниться. Утримається малохмарна, без опадів погода. На фоні великих добових коливань температури (від 3-5ºС тепла, вночі до 16-18ºС вдень) вночі та вранці можливі тумани. Зниження температури на 3-6° очікується 27-28 жовтня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram