Перші весняні сонячні дні надихнули багатьох почати городні чи дачні роботи. Якщо підготовку до весни професійні аграрії проводять вже давно, то для “любителів” все тільки починається. Пандемія коронавірусу сприяла певній переоцінці ставлення до таких робіт — люди почали більше цінувати кожну можливість побути за межами дому. Взявши до уваги нинішню ситуацію, проаналізувавши світові тенденції останніх років, ми виділили кілька основних тенденцій, які будуть популярними у городньо-садовому секторі цього сезону і змінюватимуть його розвиток найближчим часом. 

Вирощування “їстівних” рослин

Дедалі більше людей надають перевагу плодоносним рослинам над суто декоративними. Це в основному пов’язано з практичністю догляд за декоративними і плодоносними рослинами особливо не відрізняється, плодоносні рослини також гарно виглядають, а практичної користі з них більше. Цей тренд, зокрема, помітний у європейських країнах останні кілька років навіть на зовсім невеликих подвір’ях господарі все більше надають перевагу городнім рослинам перед декоративними. В цьому контексті актуальності також набирають, зокрема, карликові види плодових дерев та щеплені на стовбур дерева, крони яких можна формувати.

Максимально раціональне використання площі

Йдеться про уникнення незасаджених ділянок, навіть, зовсім маленьких. Також про можливість поєднання різнотипних рослин, які не заважають розвиватися одне одному, на одній ділянці для економії площі. Після відкриття земельного ринку в Україні “економія” сільськогосподарських площ може стати неабияк актуальною. Популярнішим стає і вирощування городніх рослин та зелені у мікро масштабах на балконах і терасах. Під час пандемії люди заново почали цінувати такі місця, доглядати за ними та перетворювати їх на затишні куточки з зеленню та квітами.

Інтернет-торгівля та доставка товарів

Кур’єрські служби та торгівля через інтернет з поштовою доставкою явища не нові, але пандемія коронавірусу зробила їх особливо трендовими. Дедалі більше людей обирають зручну доставку необхідних речей додому, в тому числі насіння та всього необхідного для саду і городу. Такий спосіб не тільки зручний і безпечний у час епідемії, не лише економить час, а й відкриває доступ до якісного фірмового насіння та супутніх матеріалів городникам, навіть, з найвіддаленіших від великих міст територій, дає змогу уважно ознайомитись зі всією інформацією про товар у зручний час і оптимально запланувати необхідну кількість товарів для покупки. Інтернет-магазини дедалі активніше розвиваються та пропонують покупцям максимально вигідні умови. Наприклад, інтернет-магазин “Семпочта” (https://sempochta.com.ua/) не має встановленої мінімальної суми покупки, пропонує оперативну безкоштовну доставку насіння та інших товарів поштою у всі куточки України, дає змогу покупцям отримати фахові консультації та поради.

Водозбереження у широкому значенні

Світові зміни клімату, які дедалі більше позначаються на щоденному житті, спонукають до пошуку нових рішень, підходів та технологій. Посухи останніх років підштовхнули не лише впровадження ефективних технічних систем водокористування і поливу, а й до створення посухостійких сортів рослин. Акцент на таких, прогнозовано, стане трендом не лише на цей рік, а й на тривале найближче майбутнє. Також дедалі актуальнішим, навіть, у приватному секторі, стають системи крапельного зрошення, очищення води з повторним її використанням, збір дощової води для садово-городнього використання.

Органічне рослинництво

Біологічні методи захисту рослин від шкідників та хвороб набирають популярності останнє десятиліття. Екологічне питання разом з трендом здорового харчування сприяють цьому. У господарствах натомість використовують біологічні засоби і технології, зокрема, правильне сусідство рослин. Наприклад, ефірні олії чорнобривців відлякують попелицю та равликів, тому їх доцільно садити поряд з найбільш вразливими до цих шкідників рослинами.

Наталія Гірба

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram