4 фітосанітарні лабораторії України не працюють через військову агресію росії

Внаслідок російської агресії, 4 обласні фітосанітарні лабораторії України позбавлені можливості працювати та проводити фітосанітарну експертизу. Про це повідомила пресслужба Держпродспоживслужби.

Три з цих лабораторій зараз на тимчасово окупаваних територіях: Херсонська (м. Херсон), Луганська (м. Рубіжне) та Донецька (м. Маріуполь). Четверта, Харківська обласна фітосанітарна лабораторія, не може працювати, оскільки зазнала пошкоджень внаслідок обстрілів.

Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія зараз відновила свою роботу, але потребує відновлення вибитих вікон, дверей, закупівлі меблів, комп’ютерної техніки, лабораторного обладнання, які були ушкоджені в результаті обстрілу.

Загалом в Україні є 24 фітосанітарні лабораторії. 20 з них продовжують повною мірою виконувати свої функції. Як зазначили у Держпродсвпоживслужбі, внаслідок того, що після початку введення воєнного стану логістичні ланцюжки експорту рослинної продукції змінились, в деяких фітосанітарних лабораторіях здійснився перерозподіл навантаження.

Зокрема значно збільшилась кількість проведених фітосанітарних експертиз в Одеській обласній фітосанітарній лабораторіії з віддаленим робочим місцем в м. Ізмаїл. Це відбулось через суттєве збільшення обсягу вантажів через порти Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайський, які здійснюють відвантаження зерна на експорт та реекспорт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram