16-рядний Pluribus-Lite та Pluribus Gen V Strip-Till: спеціальні новинки для українських полів від DAWN

DAWN Pluribus-Lite – 16-рядний агрегат для смугового обробітку ґрунту (Strip-Till)

Перебуваючи на Міжнародній виставці ефективних технологій для агробізнесу AGRO Complex 2021, ми не могли не звернути увагу на 16-рядний агрегат Pluribus-Lite  від американської компанії DAWN Equipment. Про технічні особливості, ефект на полі та реальні цифри врожайності ми поговорили з керівником проєкту FreeFarm від компанії «Агротерра» Валерієм Білоконем.

Валерій Білоконь, керівник проєкту FreeFarm від компанії «Агротерра»

Пане Валерію, на виставці AGRO Complex 2021 ви з новинкою, яка не може не вражати – 16-рядний агрегат Pluribus-Lite!

– Так, Pluribus Gen V Strip-Till від DAWN Equipment – це найінноваційніший ґрунтообробний агрегат у світі. Strip-Till – це достатньо економна й ефективна технологія смугового обробітку ґрунту. Ми вже неодноразово розповідали та проводили демонстрації 8-рядного агрегата Pluribus на українських полях. Тепер же плануємо демотур 16-рядного агрегата  Pluribus-Lite. Впевнений, що багатьох він дійсно вразить.

– Розкажіть про технічні особливості 16-рядного PluribusLite?

– Особливість у тому, що це – два об’єднаних 8-ми рядних Pluribus, встановлених на системному носії LEMKEN Gigant 10, які працюють з бункером LEMKEN Solitair 23 (об’ємом 1900 л) для одночасного внесення добрив. Агрегат працює на високій швидкості – 15-20 км/год, що є вагомою конкурентною перевагою, адже, чим вища швидкість, тим краще турбодиски кришать і перемішують ґрунт. Він робить смугу глибиною 12 см і шириною 18 см.

Технічні характеристики Pluribus-Lite від DAWN:

  • максимальна швидкість обробітку – 20 км/год;
  • мінімальна рекомендована робоча швидкість – 12 км/год;
  • продуктивність 16-рядкового агрегата – 300-350 га на добу;
  • пневматичний притиск кожного сошника;
  • необхідна потужність трактора — 15-20 к.с. на 1 секцію.
DAWN Pluribus-Lite – 16-рядний агрегат для смугового обробітку ґрунту (Strip-Till)

NB: Першим завданням смугового обробітку ґрунту є очищення стрічки посіву від рослинних решток. Агрегати DAWN Pluribus сконструйовані так, щоб зробити це максимально ефективно.

На рамі кріпиться секція паралелограмного типу з розгортачами, що розгортають рослинні рештки в міжряддя.

Додатково агрегат можна обладнати зональним ролером ZRX – для роботи з високими покривними культурами, а також рештками інших культур, які збирали без подрібнення: ZRX формує зі стебел та листя валок, який акуратно вкладає у міжрядді ялинкою.

Далі в центрі агрегата йде розрізний диск, що розрізає та розділяє масу ґрунту на дві частини, полегшуючи роботу двох турбодисків. Хвилясті турбодиски на швидкості кришать і перемішують ґрунт, укладають у стрічку, що створює його оптимальну структуру. Якісно вироблений  ґрунт дає можливість для найкращого проростання насіння.

Читайте також: DAWN Pluribus: підготовка стрічки до посіву

– Пане Валерію, одночасно можна говорити і про внесення добрив, правильно?

– Звичайно. Pluribus-Litе створює ідеальну смугу для посіву насіння та дає змогу локально вносити як рідкі, так і сухі добрива двома способами: укладати стрічкою на глибину обробітку, або ж замішати їх турбодисками на ширину смуги – 15-17 см і на глибину до 17 см. Бункер для добрив можна встановлювати фронтальний, на перед трактора, або ставити його на самому агрегаті чи причіпляти ззаду.

– Який ефект роботи PluribusLitе на українських полях? Поділіться результатами.

– Можу сказати однозначно, що посіви у господарствах наших партнерів виглядають дуже добре й те, що показують датчики врожайності на моніторах вражає. Лише для вас привідкрию завісу та скажу, що завдяки Pluribus, наприклад, у Полтавській області сьогодні збирають 3,6 т/га соняшнику, 11 т/га кукурудзи, а подекуди на кукурудзі цифра сягає 18 т/га! Звичайно, ми дозбираємо врожай, проведемо аналіз і згодом презентуємо точні результати – під час традиційної щорічної конференції, яку проводимо в останню декаду січня.

– Не можу не запитати про закордонний досвід і результати Pluribus, приміром, на американських полях?

– Концепція Pluribus-Lite розроблена спеціально для України – для тих агровиробників, хто знає про ресурсоощадні технології, розуміє їх і хоче господарювати економно та рентабельно.

Pluribus Gen V Strip-Till – має таку ж технологічну схему роботи, є найбільш інноваційним агрегатом для Strip-Till у світі. Він повністю автоматизований: всі регулювання агрегата ви можете проводити під час виконання роботи – із планшета чи звичайного телефона через  Wi-Fi. Найбільший агрегат у світі Pluribus Gen V Strip-Till має 32 ряди.

Спілкувалася Ірина ПРОХОРЧУК

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram