Минулого року Держпродспоживслужба розширила існуючі сфери акредитації відповідно до вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 у 12 фітосанітарних лабораторіях. Про це повідомила пресслужба відомства.

Лабораторії розширили сфери акредитації щодо видів фітосанітарної експертизи, ідентифікації карантинних організмів, а також визначення показників якості насіння та зерна сільськогосподарських культур.

Приємно, що наші державні фітосанітарні лабораторії не поступаються за багатьма показниками провідним європейським лабораторіям. За більшістю показників вони також перевершують приватні лабораторії, зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Акредитація лабораторії це підтвердження її відповідності вимогам міжнародного стандарту, а сфера акредитації свідчить про її діагностичні спроможності та кваліфікацію персоналу. Розширення сфер акредитації надає державним фітосанітарним лабораторіям нові можливості на внутрішньому ринку та підвищує їх рівень серед замовників з інших країн.

За міжнародним стандартом ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 наразі акредитовані 24 обласні фітосанітарні лабораторії та 2 контрольно-токсикологічні лабораторії. У Держпродспоживслужбі запевнили, що у 2022 році робота з розширення сфер акредитації триматиме.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram