Миронівський інститут пшениці імені В.М. Ремесла НААН України за співпраці з СТОВ “Батьківщина”, що на Чернігівщині, встановили рекорд України з врожайності озимої пшениці — 10,1 т/га.

Юля Бичай, експерт Національного проєкту «Книга рекордів України», вручає нагороду головному агроному СТОВ “Батьківщина” Володимиру Якименку

Рекордним урожаєм 101 центнер з гектара на площі 211 гектарів відзначився сорт озимої пшениці “Берегиня Миронівська”. Про це йдеться у повідомленні газети “Срібнянщина“.

Насіння пшениці для цієї площі у СТОВ “Батьківщина” придбали минулого року у державному підприємстві “Івківці”. Після фіксації рекорду Юлія Бичай вручила дипломи Книги рекордів України головному агроному СТОВ “Батьківщина” Володимиру Якименку та директорці ДП “Івківці” Ганні Кравченко.

Директорка ДП “Івківці” Ганна Кравченко також отримала нагороду
Довідково

Сорт “Берегиня Миронівська”

Рік реєстрації 2016 р. Високопродуктивний, середньостиглий, має високу зимостійкість та посухостійкість. Стійкий до обсипання та проростання зерна в колосі, до вилягання, а також стійкий проти борошнистої роси, кореневих гнилей, бурої іржі та септоріозу листя; середньостійкий проти фузаріозу колосу і твердої сажки. Оптимально підходить для ґрунтів з низьким рівнем родючості. Висока густота стеблостою дає можливість зменшити норму висіву до 4,5 млн схожих насінин на гектар.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram