Зниження температур позитивно вплинуло на розвиток усіх сільськогосподарських культур

Зниження температури повітря та ґрунту в кінці першої декади липня стало надзвичайно сприятливим фактором для всіх без винятку с/г культур. Про це йдеться в декадному агрометеорологічному бюлетені Укргідрометеоцентру.

Агрометеорологи зазначили, що висока температура повітря та ґрунту обумовила подальше прискорення розвитку с/г культур, зокрема дозрівання зерна ранніх хлібів уже і в північних та західних областях. Інтенсивно розвивалися також і пізні культури, випереджаючи в основному на тиждень-два середні багаторічні терміни.

Водночас, упродовж декади тривав дефіцит опадів на всій території України. Ті зливові дощі, які пройшли в останні дні декади суттєво не вплинули на зволоження ґрунту. У багатьох районах період без ефективних опадів досягав 25-30 днів. У поєднанні зі швидкою втратою вологи з ґрунту це погіршило формування врожаю пізніх культур.

Зокрема, на посівах кукурудзи розпочався інтенсивний ріст та передчасне формування качана. У денні години відбувалося пригнічення росту, в найбільш спекотні дні в’янення рослин. Вологозабезпечення посівів кукурудзи та соняшнику порівняно з першою декадою липня минулого року було в середньому меншим у 2-2,5 раза.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram