Хто може отримати державний грант на розвиток теплиць — роз’яснення

Close Up asian man hands holding paper documents with pen and writing a notes report of quality green organic vegetable in greenhouse hydroponic nursery farm,Small business entrepreneur concept.
У червні цього року уряд затвердив програми безповоротних грантів на створення теплиць і садів. Мінагрополітики роз’яснило умови надання грантів для створення та розвитку теплиць.

Так, гранти можна отримати на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га) відповідно до типового проекту. При цьому теплиця повинна створити не менше 40 робочих місць.

Другою важливою умовою є співфінансування. Перші 1000 заявників можуть отримати не більше 70% вартості проєкту будівництва модульної теплиці (але не більше 7 млн грн). Відповідно, не менше 30% коштів повинні забезпечити самостійно — власними або кредитними коштами. Для всіх наступних заявок гранти можуть покрити не більше 50% (але не більше 5 млн грн) вартості проєкту.

Важливо, що гранти надаються лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних із ним осіб. Також отримувач повинен реалізовувати проєкт будівництва модульної теплиці на своїх приватних землях або на тих, на які має право користування на строк не менше семи років.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram