Українська влада повинна розробити окреме системне законодавство у сфері екологічного маркування замість того, щоб вносити зміни до чинних законів. Останнє неефективний і недієвий механізм. Зокрема, нещодавно зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №6446 щодо екологічного маркування проблеми з екомаркуванням не вирішує. 

Відкрите звернення з таким змістом опублікувала Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства східного партнерства.

Члени робочої групи, яка сформувала звернення, зазначили, що захистити громадян від шахраства та введення в оману, запобігти корупційним ризикам та забезпечити підтримку доброчесних виробників/надавачів послуг може тільки нова законодавча база на основі державницького підходу.

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6446. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття “більш екологічно краща продукція”. По-перше, згадане поняття є безграмотним і дивним для законодавчої термінології. По-друге, ці зміни суперечить чинним законам України, вже гармонізованим зі стандартами ЄС. І загалом, такий підхід не вирішує основну проблему потребу створення цілісної національної системи екологічного маркування, йдеться у зверненні.

Експерти вважають, що відсутність чітких правил та відповідальності створює серйозні корупційні ризики і може завадити доброчесним виробникам долучитися до екологічно орієнтованої діяльності, призвести до порушення прав споживачів і створити негативний імідж українським виробникам та продукції на європейському ринку.

Читайте також: Екологічне законодавство в Україні найчастіше порушують щодо земельних ресурсів

Вирішення проблеми вбачають у комплексному новому законодавстві за прикладом загальносвітової практики щодо спеціального екологічного маркування товарів та послуг. А також у приведенні українського законодавства у відповідність до ключових документів ЄС (Регламенту ЄС №66/2010 Європейського Парламенту та Ради ЄС від 25 листопада 2009 року щодо екомаркування Європейського Союзу).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram