Минулого року Україна вперше експортувала комерційну партію 24 тонни моркви на ринок Саудівської Аравії. Про це повідомили аналітики EastFruit.

Загалом за підсумками 2021 року Україна збільшила експортні відвантаження моркви майже втричі до 11,6 тис. тонн. Експерти вважають такий показник мізерним, порівняно з експортним потенціалом України. Водночас зазначили, що повністю реалізувати потенціал можна тільки через активне просування експорту та виробництво мокрви екпортної якості.

Головною проблемою овочевого сектору України є відсутність орієнтації виробництва на потреби експортних ринків. Місцеві супермаркети та гуртівні продовжують торгувати продукцією вкрай низької якості, а овочівникам так простіше і зручніше, адже не доводиться інвестувати у ефективніші технології, у дорожчу техніку, у сучасне обладнання. Однак результатом такої простоти стають періодичні обвали цін та й загалом порівняно низькі доходи з гектара, вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

Він додава, що Країни Близького Сходу можуть стати для України стабільним ринком та можливістю подальшого виходу до країн Субсахарської Африки. На разі ж, головним ринком збуту для української моркви у 2021 році стала Білорусь. На неї припало близько 68% всього експорту коренеплоду.

Вдалося українським постачальникам подвоїти також експорт моркви до Румунії. Туди за рік відправили понад 2,5 тис. тонн. Друге та третє місце серед найбільших покупців української моркви з меншими, але значними, обсягами зайняли Молдова та Казахстан.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram