Факт оформлення державного акта на право власності на землю не припиняє автоматично дію раніше укладених власниками договорів оренди земельних паїв. Однак для уникнення розбіжностей такі договори підлягають переукладенню. Такого висновку дійшла колегія суддів Верховного Суду України у справі щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду.

Відповідно до пункту 17 Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право на пай, отримані громадянами на певній території, є дійсними до виділення власникам паїв у натурі земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

NB: При цьому згідно з частиною 2 Перехідних положень Закону України «Про оренду землі», після виділення земельних ділянок власникам паїв договір оренди землі переукладається відповідно до державного акта на право власності на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін.

— Факт оформлення державного акта на право власності на землю дію раніше укладених їх власниками договорів оренди земельних паїв автоматично не припиняє, а такі договори підлягають переукладенню. Отже, припинення дії договорів оренди земельних паїв має місце тільки після їх переукладення відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку або з підстав, передбачених статтею 31 Закону України «Про оренду землі», — зазначається в рішенні колегії.