Листом від 04.01.2019 № 22-28-0.22-125/2-19 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі — Держгеокадастр) надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки (далі — НГО) земель.

Додатково Держгекадастр поінформував, що наказом Мінагрополітики від 16.11.2018 р. № 552 затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набрав чинності з 01.01.2019 р.Оскільки НГО земель є базою оподаткування земельним податком, застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов’язань на поточний рік.

Нагадуємо, що згідно з вимогами п. 286.2 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за відповідною формою.Платники єдиного податку четвертої групи також самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки  податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою (пп. 295.9.1 ПКУ).

Водночас зазначаємо, що для отримання більш детальної інформації щодо НГО земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних підрозділів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram