Зернові культури демонструють найвищий приріст українського експорту у вересні

За 15 днів вересня Україні вдалося експортувати 2,9 млн т аграрної продукції. Це показник на 40% перевищує аналогічний серпневий та на 13% показник другої половини серпня 2022 року. Про це повідомив УКАБ.

Зі всього аграрного експорту 1,8 млн т становлять зернові: кукурудза — 49%, пшениця — 39%, ячмінь — 12%. Порівняно з показником аналогічного періоду серпня приріст у цьому сегментів склав 69%. Саме зернові культури демонструють найбільші темпи приросту експорту. Експерти зазначили, що це заслуга роботи «зернового коридору», який забезпечує експорт саме зернових культур через морські порти Одеської області.

У сегменті олійних культур експорт зріс на 21%. Всьо за першу половину вересня Україна відвантажила на зовнішні ринки 555 тис. т олійних (насіння ріпаку — 66%, сої — 18%, соняшнику — 16%). Експорт олій збільшився на 16% порівняно з першою половиною серпня, склавши 228,7 тис. т. Найбільше Україна експортувала соняшникової олії — 92%.

NB: Водночас експорт макухи олійних суттєво впав — на 41%.

Фахівці зазначили, що при збереженні існуючих темпів за результатами вересня 2022 року можна очікувати експортні відвантаження всіх видів агропромислової продукції на рівні 6 млн т, що відповідає середньорічному рівню минулого року.

— Однак, поки що ціни на українському ринку залишаються низькими, оскільки пропозиція на внутрішньому ринку досі дуже висока, а всі витрати та ризики через війну в Україні несе українська сторона, — зауважили в УКАБ.

Проте фахівці додали, що збереження подібних темпів експорту дає надію на поступове зростання цін, що дасть змогу аграріям провести весняну посівну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram