Збитки від дій російської армії Укргідроенерго оцінює у понад 1 млрд грн

Водозливна гребля Каховської ГЕС, фото: Вікіпедія
За попередніми оцінками, російські війська завдали ПрАТ “Укргідроенерго” збитків у понад 1 мільярд гривень. Про це повідомив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота в інтерв’ю Forbes Україна.

Він розпоів, що збитки завдані двом активами. Йдеться про втрату двох агрегатів на Каховській ГЕС і руйнування недобудованої вітроелектростанції на острові Зміїний. На Зміїному був на 80% побудований вітряк, а також акумулятор і генератор.

Ігор Сирота зазначив, що процес оцінки збитків має завершитися впродовж двох місяців. В жовтні компанія планує подати позов проти росії щодо відшкодування втрат у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

— Станція (Каховська ГЕС, — ред.) може працювати достатньо довго, якщо не буде зовнішнього втручання в її діяльність. Не буде обстрілів ліній електропередач, підстанцій, нищення обладнання. Зараз станція працює трьома агрегатами з шести — це 30-40% потужності. Вона працює рівним графіком тільки в денні часи: з восьмої ранку до десятої вечора. Станція не бере участі в балансуванні системи. Також ми не можемо доставляти туди запчастини, щоб проводити ремонти і підготовку до осінньо-зимового періоду, — розповів Ігор Сирота.

Він додав, що у компанії поки що не знають як працюватиме гідроелектростанція в опалювальний сезон. У випадку зупинки Каховської ГЕС вода буде йти через водозливну греблю, тому не буде ні прориву дамби, ні обміління.

Додамо, що Каховська ГЕС із 24 лютого перебуває на тимчасово не підконтрольній уряду України території.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram