Аналітики асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» проаналізували динаміку цін на споживчі товари в основних супермаркетах столиці за минулий тиждень. Найбільші коливання в цінах були відзначені серед овочів. Про це йдеться в повідомленні УКАБ.Серед основних овочів найбільші зміни зазнали ціни на білокачанну капусту — за станом на початок цього тижня в порівнянні з минулим, вона подорожчала більш ніж удвічі та станом на 9 жовтня коштувала в середньому 11,12 грн / кг (тижнем раніше – 7,33 грн / кг). Слідом за капустою зросли середні ціни на помідори — на 19% (станом на 9 жовтня 30,61 грн / кг). Серед основних категорій овочів і фруктів також спостерігається подорожчання картоплі на 17% (станом на 9 жовтня 16,68 грн / кг). Ціни на часник виросли в середньому на 10% до 49,45 грн / кг. Менш різких змін зазнали ціни на огірки — збільшилися на 5% (до 20,1 грн / кг станом на 9 жовтня) та цибулю — на 4% до 9,26 грн / кг, — йдеться в повідомленні.

Водночас спостерігається зменшення середніх цін на моркву — на 21% до 5,7 грн / кг. Слідом за морквою зменшилися середні ціни на буряк (на 7%) – на початок цього тижня становили 30,61 грн / кг.

В цілому, за останній тиждень спостерігалися різкі коливання цін, що було пов’язано з раптовою зміною погодних умов, а також тим, що закінчується сезон збору овочів, — відзначають експерти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram