Ціни на ріпак та канолу з початку вересня стрімко падали в очікуванні збільшення пропозицій з Канади. Однак з середини місяця почали відновлюватися на тлі затримки збирання врожаю. Про це повідомив GrainTrade.

У провінції Саскачеван, де виробляють найбільше каноли, на 26 вересня культуру зібрали на 66% площ. В Альберті на 20 вересня — на 53,5% площ. В Манітобі на 27 вересня — на 30% площ. Погода у вересні була суха та тепла, тому причина затримки збирання незрозуміла.

За прогнозами, впродовж 5-7 днів у преріях пануватиме суха погода, яка дасть змогу прискорити збирання. Проте зазвичай після 5-15 жовтня температури там опускаються й випадає сніг.

Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі за два останні тижні виросли на 7,5%, щоправда, певною мірою завдяки зниженню курсу канадського долара відносно американського за цей період на 3,5%.

NB: В середу на біржі було продано 39811 контрактів на канолу, а у четвер вже 49576, що свідчить про очікування подальшого зростання цін за підтримки погодних чинників.

Листопадові ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF услід за ринком каноли виросли за два тижні на 6%. Котирування підтримує подорожчання канадської каноли до рівня, що перевищує ціни на європейський ріпак, а також ескалація війни в Україні з боку рф та погрози припинити роботу «зернових коридорів».

В Україні закупівельні ціна на ріпак в портах Чорного моря наприкінці тижня опустилися до 17000-17200 грн/т або $465-475/т на тлі збільшення пропозицій та невизначеності з експортом у листопаді-грудні. Деякі трейдери вже придбали потрібні партії та закрили програму закупівлі в поточному сезоні. Інші очікують розвитку подій після оголошення президентом рф «незалежності» окупованих Херсонської та Запорізької областей України та планів по їх приєднанню до рф.

Нагадаємо, Президент України та Генеральний секретар ООН обговорили перспективи зернового коридору. Зокрема, Україна запропонувала ООН розширити “зернову угоду”.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram