В Україні заклали підґрунтя для продажу біометану до Європи

Фото: alternative-energy.com.ua
“Регіональна газова компанія” (РГК), “Галс Агро” та нідерландська компанія STX підписали меморандум про співпрацю з метою продажу першого в Україні біометану до Європи. Про це повідомляє пресслужба РГК.

Компанії домовилися про сприяння продажу біометану через так звану віртуальну торгову точку (VTP). Це дасть змогу продавати у Європу газ, який було фізично подано до газорозподільних мереж України.

— Ми поступово розвиваємо свій проєкт і наразі виходимо на фінальну стадію — планування продажу біометану до ЄС. Це дасть нам змогу стабільно працювати та планувати розширення обсягів виробництва, — зазначив директор першого виробника біометану в Україні “Галс-Агро” Сергій Кравчук.

Меморандум також закладає підґрунтя для продажу біометану в Європу для інших виробників. Це перша домовленість між усіма — від виробника, покупця, а також сторони інфраструктури.

— Зараз ми продаємо приблизно 10% біометану в Європі і плануємо нарощувати обсяги. Ми були першими, хто продавав біометан з Норвегії, Швеції та Данії. Тепер черга за біометаном з України, — сказав Chief Financial and Risk Officer, STX Commodities B.V. Барт Весселінк.

РГК вже розпочала роботи з підключення виробничих потужностей “Галс Агро” до газорозподільних мереж в Чернігівській області. Ця компанія стане першим біометановим заводом в Україні, який буде підключено до газових мереж, а біометан продаватиметься до Європи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram