Найкращим моментом для збільшення продуктивних стебел зернових культур є повна фаза кущення (BBCH 21-25).

Для посівів зернових культур можна використовувати такі сполуки як гібереліни. Це фітогормони, які визначають процес подовження стебла.

Гібереліни є сполуками з системною дією, завдяки чому ефект скорочення видно не тільки в місці застосування, але і в двох послідовних міжвузлах. Гібереліни використовуються на сухих рослинах, переважно під час сонячної погоди, вони потребують 10-15°С.

У реєстрі є препарати на основі цієї групи: хлормекват-хлорид, загальновідомий як CCC. Ця група також включає тринексапак етил і мепікват хлорид. Останній також використовують у суміші з іншим гібереліном — прогексадіоном кальцію.

Деякі триазоли (ципроконазол, епоксиконазол, метконазол, тебуконазол) також демонструють деякі додаткові ефекти.

Останнім моментом, коли ми можемо діяти для досягнення максимального ефекту, є фаза закінчення кущення (BBCH 29). Варіант є гарним рішенням на посівах, які мають один чи два паростки.

Проте раннє використання ретардантів на ранніх посівах має свої оптимальні терміни, зокрема, внесення їх задовільним, тобто 4-5 пагонів. Ми не повинні прагнути до надмірної кількості пагонів, тому що рослина не зможе їх годувати. Навіть якщо врожайність вище, ця дія негативно вплине на якість зерна.

Ретарданти не тільки збільшують урожайність, збільшують кількість продуктивнихх стебел, а й стимулюють ріст коренів і позитивно впливають на функціонування асиміляційного апарату рослин. Ці сполуки передусім запобігають виляганню, оскільки вони збільшують товщину стінок стебла.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram