Нова посівна кампанія ріпаку вже триває, однак не скрізь. Однак ріпак дуже чутливий до затримки строків сівби, адже холодна і коротка осінь може призвести до недостатнього розвитку рослин напередодні зими. Багато посівів через це можуть не пережити зиму і навесні їх доводиться переорювати. Тому відкладання сівби ріпаку може бути дуже ризикованим.

Якщо ріпак доводиться сіяти не в межах оптимальних для цієї культури строків, то потрібно використовувати гібриди, які за своєю природою більш стійкі та швидше розвиваються.



Тут головним чинником є оцінка енергійності росту. Сорти з сильною енергією проростання краще справляться з важкими умовами проростання і початкового розвитку. Тому сіяти їх можна і на глинистих ґрунтах та в низині. Такі варіанти також підходять для використання в спрощених ґрунтообробних системах і в системах без обробки.

Сорти з сильною енергією швидко наздоганяють невелику затримку в посіві, як правило, це не має великого впливу на їхній розвиток. Такі сорти в помірних умовах осені дозволяють досягти відповідної фази для підготовки рослин до зимівлі (8-12 справжніх листків, коренева шийка діаметром близько 1 см, точка росту не вище 3 см над поверхнею ґрунту).

За даними опитування АПК-Інформ, багато аграріїв півдня і центру України повідомляють про можливість більш пізніх строків отримання сходів озимого ріпаку.

За їх словами, причиною цього може стати дефіцит ґрунтової вологи, що спостерігався в період сівби. Також респонденти допускають можливість отримання розріджених і слабких посівів, що може істотно ускладнити хід перезимівлі культури.



Разом з тим, аграрії розраховують, що опади в осінній період зможуть поліпшити стан посівів озимої олійної.

Відзначимо, що станом на 21 серпня озимим ріпаком в Україні було засіяно 459 тис. га, що становить 52% до прогнозу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram