У деяких регіонах України озиму пшеницю не встигли посіяти в оптимальні строки. Відтак, замість необхідних 60-70 днів для вегетації, рослини отримують лише 15 днів, а за зміни погоди можуть не отримати і жодного.

Озима пшениця має досить сильну фотоперіодичну реакцію. Восени та навесні, так і в умовах короткого дня, вегетативна маса розвивається активно. Залежно від дати посіву посіви мають різну кількість днів для розвитку під час осінньої вегетації. Найкраще, якщо озима пшениця входить у зиму в фазі не менше 4-5 листів.



Наслідком зміщення строків посіву сповільнюється розвиток утворення листя, і причиною цього стану є зниження температури.

Як наслідок, озима пшениця не досягає стадії кущіння і погано підготовлена ​​до зими. Така пшениця ввійде в перезимівлю слабшою і з меншими запасами (цукрів). Навесні, коли день поступово подовжується, на таких рослинах спостерігають скорочення фази кущіння, а іноді і скорочення кількості пагонів.

Озима пшениця за більш пізньої дати посіву і, таким чином, із запізненням вегетації, навесні вступає на наступні етапи розвитку з більш тривалим днем та має менша часу для розвитку, досягнення готовності до цвітіння, що може призвести до погіршення формуючих компонентів врожаю: кількості продуктивних пагонів, колосся та зерна в ньому.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram