Тепла зима та весна, а також пізні морози спровокували підмерзання, гниття та поширення різних хвороб на плантаціях часнику. Як повідомив селекціонер, доктор сільськогосподарських наук Зенон Сич, кореневі гнилі, поширення фузаріозу, пенціальної зеленої і білої гнилі, бактеріозу, а місцями й нематоди, на посівах часнику, здебільшого, були занесені із садивними матеріалом.
Читайте: Як захистити часник від хвороб і отримати якісний урожай?
— Денце згниває, коренів дуже мало (зараз їх повинно бути понад 50 на кожній рослині), кінчики листків як старих, так і молодих засихає. Рослина відстає у рості, нібито й живе, але толку з неї уже не буде. Щодо використання фунгіцидів, то уже запізно. Єдине що залишається: брати лопату і повикопувати ці рослини, щоб інфекція не переходила на сусідні рослини і не накопичувалася у ґрунті, — радить науковець.
При цьому доктор Сич зазначає, що при діагностиці варто поставити правильний «діагноз» рослинам, адже у деяких випадках рослинам просто бракує азоту і вологи. Тоді жовтіють лише старі нижні листки, а корінці розвиваються нормально.