У порівнянні з початком 90-х минулого століття, сьогодні площі під соєю більші у десятки разів. Разом з тим зростає і необхідність зважати на якість посівів, адже паралельно з їх збільшенням зростає і поширеність хвороб, шкідників та бур’янів, які вражають сою. Весь процес вирощування сої — від вибору насіння, власне сівби, догляду і до збирання потребує уваги, знань і часу.

Менеджер з маркетингу напряму кукурудзи, бобових та цукрових буряків BASF Євген Качура, під час онлайн конференції “Зрощуй та зростай”, на якій компанія представила маркетингові пропозиції та новинки на новий сезон, зазначив, що саме через те, що при вирощуванні сої слід враховувати багато нюансів і всі вони важливі, цю культуру не люблять деякі агрономи та фермери.

— Але і прожити без неї сьогодні ми вже не можемо, — додав пан Євген. — Компанія BASF недарма займає лідерське місце на ринку ЗЗР для сої, адже ми враховуємо і важливість розв’язання проблем, з якими виробник зустрічається щороку, і актуальність готовності до нових викликів.

Особливий акцент Євген Качура зробив на Корумі двокомпонентному селективному гербіциді для сої та гороху, назвавши його лідером у галузі.

— Він з’явився у портфоліо компанії не випадково. Ми маємо рішення, які вже 40 років допомагають боротися з бур’янами, але через зміни клімату виникають нові, а старі стають стійкіші, а отже — й більш шкідливі. Для розв’язання цих проблем його і розробили.

Олександр Ковтуненко, менеджер з маркетингу напряму кукурудзи, бобових та цукрових буряків компанії BASF, виділив три найбільші переваги гербіциду Корум:

  1. Швидка дія буквально на 2-3 день після внесення з’являються перші ознаки того, що гербіцид подіяв, а на 6 день це вже чітко видно результат.
  2. Дія на перерослі бур’яни, зокрема, й на лободу, навіть якщо вона на момент внесення вже вища за сою й цвіте.
  3. Тривалий контроль якщо внести гербіцид у правильну фазу розвитку бур’янів, він здатен забезпечити чисте від бур’янів поле аж до збирання.

При цьому Олександр Ковтуненко зазначив, що препарат абсолютно безпечний для сої:

— Корум ламає стереотип про те, що високоефективний гербіцид негативно впливає і на культуру, яку захищає. Його безпечність підтверджена дослідами.

Щоб правильно оцінити можливий негативний вплив гербіциду, контрольні поля гороху та сої були чистими від бур’янів і на них не застосовували жодних гербіцидних препаратів. На другому полі внесли рекомендовану норму Коруму для більшості випадків 1,5 л/га. На третьому норму для перерослих бур’янів 2 л/га. І на четвертому подвійну дозу 4 л/га, щоб оцінити максимально можливу шкоду.

У випадку з горохом контрольне поле дало урожайність 26,7 ц/га, а поля, оброблені Корумом: 28,1 ц/га, 28,4 ц/га та 29,1 ц/га відповідно. У випадку з соєю отримали такі результати: 25,1 ц/га на контрольному полі; 24,8 ц/га там, де вносили звичайну рекомендовану норму; 26,3 ц/га на полі, обробленому нормою для перерослих бур’янів і 25,1 ц/га на ділянці, куди внесли максимальну дозу.

— Ми побачили, що в деяких випадках урожайність ділянок, оброблених нашим гербіцидом була, навіть, вищою, порівняно з контрольною. Не йдеться про суттєво вищі показники, всі вони у межах статистичної похибки, але головне, що не зафіксовано негативного впливу Коруму ні на горох, ні на сою при будь-якому варіанті внесення. Це дає змогу агроному почуватися вільно, бо, навіть, коли трапляється необхідність перекриття, коли гербіцид вноситься двічі — проблеми не буде, — зазначив Олександр Ковтуненко.

Щодо основних рекомендації правильної роботи з Корумом, окрім норм внесення препарату, менеджери BASF наголошують на важливості використання препарату виключно з Метолатом у співвідношенні 2:1 (2 норми Коруму на 1 норму Метолату). Також радять великим господарствам, у яких період обробітку тривалий, починати внесення Коруму із звичайної норми 1,5 л/га, а закінчувати 2 л/га це особливо актуально, коли на старті обробки бур’яни у початковій фазі розвитку, а наприкінці уже перерослі.

У фунгіцидному портфелі для сої у BASF особливо пишаються Абакусом. Він складається з двох активних діючих речовин, завдяки яким покриває широкий спектр хвороб сої. Перша діюча речовина піраклостробін. Останній залишається на листках до 35 днів, таким чином запобігаючи хворобам. Друга речовина епоксіконазол відповідає власне за лікування та захист нових приростів.

NB: У BASF зазначили, що Абакус можна вносити як одно-, так і двократно. Одного разу достатньо, якщо соя у вас не основна культура, умови вирощування не сприяють отриманню високого врожаю, а хвороби сої проявляються не щороку. Двічі обробити сою Абакусом варто, якщо у вас висока планова урожайність (понад 2,5 т/га), якщо сівозміна насичена соєю, а хвороби проявляються регулярно, а також, якщо соя посіяна на великих площах, що не дає змоги швидко реагувати на появу хвороби.

Якщо для господарства оптимальне однократне внесення фунгіциду Абакус, то, за словами Євгена Качури, варто це робити ближче до кінця цвітіння на початку формування бобів (або при перших ознаках хвороби, якщо вони виникли раніше) при нормі 1 л/га, або ж у фазі цвітіння, використовуючи 1,5 л препарату на 1 гектар сої.

При двократному внесенні Абакусу норма кожного разу становить 0,75 л/га. Перше внесення варто провести для захисту листя або профілактики у фазі бутонізації-цвітіння (якщо ознаки хвороби не з’явилися раніше). Друге вже для захисту бобів у фазі їх формування.

Наталія Гірба

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram