1 липня 2021 року Республіка Молдова закриває свій ринок для української картоплі та продуктів переробки з неї. Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до урядовців з проханням звернути увагу на цю ситуацію, оскільки молдавський ринок на сьогодні – єдиний експортний ринок, за яким українська картопля продається на зовнішні ринки.

Українська асоціація виробників картоплі, яка входить у ВАР надіслала відповідні звернення голові Держпродспоживслужби Владиславі Магалецькій, заступникам Міністра економіки Тарасу Качці та Олегу Романішину.

В Асоціації вважають, що втрата ринку Молдови може мати катастрофічні наслідки, особливо, зважаючи на те, що цьогоріч площі під промисловим картоплярством в Україні збільшено на 13-15%.

За відсутності можливостей експорту наша країна зіштовхнеться з перевиробництвом, що у 2022 році позначиться на різкому скороченні площ вирощування і занепаду картоплярства, — зазначають у ВАР.

Картоплярі вважають заборону експортувати українську картоплю в Молдову порушенням правил вільної торгівлі згідно з міжнародними документами СОТ та просять урядовців захистити інтереси українських агровиробників, ініціювати створення робочої групи та залучити до обговорення представників профільних асоціацій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram