У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає збільшення відповідальності за спалювання листя та сухої трави. Так, якщо відповідне рішення підтримають — палії будуть змушені виплатити 40 тис. грн штрафу. Про це повідомляє Superagronom.com.

Цієї весни Україну сколихнули пожежі, сприяинені підпалом стерні та сухої трави. Як наслідок, у деяких регіонах постраждали навіть будинки та майно мешканців. Адже чимало громадян досі нехтує забороною спалювати суху рослинність, їх навіть не зупиняє передбачена за це адміністративна і кримінальна відповідальність.

— Адміністративна відповідальність передбачає штраф від 170 до 1500 грн. На посадових осіб накладається штраф від 850 гривень. При тяжких наслідках підпалів наступає кримінальна відповідальність. Зокрема порушника можуть позбавити волі від п’яти до десяти років. Тому прийняття законопроекту про збільшення штрафів і  більш жорсткі штрафні санкції попереджуватимуть паліїв листя, а відтак порушень буде менше, — зазначають в ДСНС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram