Аналіз результатів відрощування монолітів озимих культур на Рівненщині показав відсутність пошкодження озимих рослин в період зимівлі. Водночас, висока відносна вологість та оптимальні температури призвели до перезимівлі інфекції основних хвороб зимуючих культур та зростанню ураженості рослин на початку вегетації.
Перша декада березня на Рівненщині відзначилася аномальним теплом, усі дні декади середні добові температури повітря були вищими на 3-10ºС за багаторічні значення. Атмосферні опади мали вигляд дощу та мряки, їх сума становила 50-67% норми. Про це інформує сайт ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області.

З 2 березня на території області проходить вегетація зимуючих культур, озима пшениця перебуває у фазі кущіння за висоти 11-12 см та густоти стебла 1211 на м². На більшості площ стан рослин оцінюється як добрий.

Тепла погода та наявність зеленого корму протягом всієї зими були сприятливими для розвитку і розселення мишоподібних гризунів. За попередніми обстеженнями сільськогосподарських культур в умовах області загибель мишоподібних гризунів не перевищує 10-15%.

Моніторинг посівів озимої пшениці показав наявність торішньої інфекції борошнистої роси на 40% обстежених площ з ураженням 6-9% рослин; септоріозу на 83% обстежених площ з ураженням 20-35% рослин; кореневих гнилей на 50% обстежених площ з ураженням 2-4% рослин; бурої іржі на 13% обстежених площ з ураженням 1-2% рослин.

Ознаки інфекції альтернаріозу в посівах озимого ріпаку виявлено на 38% обстежених площ з ураженням 2-4% рослин.

Зазначається також, що погодні умови останніх днів надзвичайно сприятливі для масового розповсюдження наявної інфекції хвороб та прояву згаданих хвороб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram