Вартість пшениці знизилася за вказаний час на 5%, кукурудзи – на 8%. Українські фермери відчули вплив від зниження ціни на нафту на світовому ринку: за два дні було втрачено в середньому приблизно 7% ціни на зернові культури. Про це АПК-Інформ сказав президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Зокрема, за його словами, вартість пшениці знизилася за вказаний час на 5%, кукурудзи – на 8%.

— Зауважу, що таке зниження відбулося тільки за 2 дні. Якщо ціна на нафту не стабілізується або навіть ще трохи просяде, то ми можемо втратити близько 15%. При швидкому підрахунку можна зрозуміти, що це будуть дуже суттєві втрати. Адже для експорту у нас є ще 14 млн тонн кукурудзи та десь 2 млн тонн пшениці, реалізуючи які по нинішній ціні фермери втратять близько 4 млрд грн, — пояснив Л.Козаченко.
Він також зауважив, що не слід забувати й про проблеми з реалізацією на експорт олії, вартість якої знизилася через коронавірус приблизно на 30%.

— Якщо все разом скласти, то втрати для українського аграрного сектору будуть суттєві – до 10 млрд грн, — уточнив він.

Л.Козаченко підкреслив, що та турбулентність, яка відбувається на агроринку, обумовлена не тільки ситуацією на ринку нафти, а ще й коронавірусом, строкатим (непередбачуваним) курсом гривні та погодно-кліматичними умовами.

— Паралельно із падінням ціни на нафту в Україні зріс курс національної валюти, що певним чином трохи врятувало ситуацію. Якби цього не було, то вартість зерна на внутрішньому ринку вже була б нижчою на 15%, — підсумував президент УАК.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram