За минулий рік компанія «Євросем» виросла вдвічі за всіма показниками

соняшник sunflower ukraine
Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-31
Попри початок повномасштабної війни, минулого року компанія “Євросем” виконала план виробництва на 190%. Про це у межах спецпроєкту “Єдиним фронтом” розповів співзасновник компанії Антон Посунько у матеріалі «Найбільше наше досягнення за рік повномасштабної війни — єдина команда».

Повномасштабна війна застала компанію «Євросем» із великими планами. Зокрема планували вирощувати насіння і на південному напрямку, адже посівний матеріал українського виробника має бути адаптований до умов різних регіонів України.

На початок року були підготовлені ділянки гібридизації, зокрема, і в Запорізькій області, в Новій Каховці, на Сумщині. Проте з окупацією деяких із цих регіонів довелося терміново шукати нові ділянки для вирощування насіння.

Антон Посунько розповів, що вже у березні минулого року у центральних та західних регіонах знайшли майже удвічі більше ділянок гібридизації, ніж планували. Вирішили ризикнути і збільшили обсяги удвічі. Він зауважив, що це не було дуже зважене рішення: під впливом емоцій вирішили виробити все, що тільки можливо і максимально завантажити себе, щоб не було часу на слабкість.

— Так, ми не знали, як розвиватимуться події, але все ж поставили на ЗСУ. Зважуючи підсумки року, бачимо, що він був дуже складним, але наша праця дала хороші результати. Тому ЗСУ — це завжди добра ставка! — зауважив Антон Посунько.

Якщо у 2021 р. компанія працювала на трохи більш як 400 га ділянок гібридизації, то у 2022 р. освоїла майже 800 га. То ж вдалося зробити усе заплановане і навіть більше.

— Єдине, що сам рік для насіннєвиків усього світу був не найкращим — надмірна вологість не сприяла якості насіння. Урожай стояв у полі просто прекрасний, але через затяжні осінні дощі ми втратили суттєву його кількість, — розповів Антон.

Всупереч тяжким часам та шаленим ризикам, за всіма показниками за минулий рік компанія «Євросем» виросла вдвічі: площі, кількість працівників, виробництво якісного насіння. Там зазначили, що за всі 9 років роботи для компанії кожен рік складніший за попередній. Проте водночас — і результативніший.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram