За час роботи земельного ринку найдорожчий пай продали на Львівщині: менше 1 га за понад 5 млн грн

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-04
За 2022 рік за підсумками земельних торгів у Львівській області продано право оренди 80 с.-г. земельних ділянок комунальної власності на площу понад 860 га. Середня вартість 1 га в області становить понад 13 тис грн. Про це GrowHow повідомила пресслужба департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Всього з моменту відкриття ринку землі на Львщині продано понад 1150 паїв, площею більш як 1,4 тис. га.

— Середня вартість 1 гектара проданого паю становить понад 67 тис. грн та поступається лише Київщині. При чому, найдорожчий пай в Україні за весь період ринку землі був проданий саме на Львівщині. Такий привабливий земельний наділ площею менше одного гектара вдалося реалізувати у Сокільниках (на об’їзній дорозі зі Львова) за понад 5 мільйонів гривень, — прокоментувала керівниця департаменту Тетяна Гетьман.

Вона також зазначила що у період дії спрощеної процедури передачі земель в оренду (7 квітня — 19 листопада 2022 р.) громади передали в оренду аграріям Львівщини більш як 3,8 тисячі ділянок на площу понад 15,6 тис. га.

Інфографіка від департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА

Додамо, що землі с.-г. призначення займають понад 56% загальної площі Львівської області — 1,24 млн га. 771 тис. га з них — це орні землі (рілля).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram