Цієї зими майже всі фрукти українцям доводиться купувати дорожче, ніж рік тому. Про це повідомляє SEEDS.org.ua за інформацією «Інфо-Шувар».

Зараз найбільший приріст цін зафіксовано по яблуках і груш, на початок 2020 року це фрукти продаються у 2 рази дорожче, ніж рік тому. Апельсини та банани подорожчали на 20% і 10% відповідно, а вартість мандаринів за рік майже не змінилася. І тільки виноград цього року пропонується дешевше.— Вартість імпортних фруктів безпосередньо залежить від ситуації на валютному ринку, але в цьому сезоні ціни на фрукти зросли навіть в умовах зміцнення гривні. Найцікавіше, що обсяги імпорту теж зростають, тобто українці стали менше звертати увагу на ціну, а більше цікавляться якістю та асортиментом продукції, — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Найбільший приріст за обсягами імпорту зафіксовано по яблуках і груш, їх з липня по листопад 2019 ввезли в 15 разів більше, ніж в той же період роком раніше. На другому місці за темпами зростання імпорту знаходяться екзотичні фрукти, з січня по листопад 2019 року пропозиція цієї продукції на українському ринку зросла в 1,5 раза. Імпорт винограду також помітно збільшився — на 47%. Бананів і цитрусових у 2019 році імпортували на 13% і 4% більше, ніж у 2018 році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram