З липня по листопад 2019 року зріс імпорт всіх фруктів, але найбільше — яблук та груш, яких в Україну завезли в 15 разів більше, ніж за той самий період 2018 року. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

На другому місці за темпами зростання імпорту перебувають екзотичні фрукти, з січня по листопад 2019 року пропозиція цієї продукції на українському ринку зросла в 1,5 раза. Імпорт винограду також помітно збільшився – на 47%. Бананів та цитрусових у 2019 році імпортували на 13% та 4 % більше, ніж у 2018 році.Найбільший приріст цін зафіксовано по яблуках та грушах, на початку 2020 року ці фрукти продаються удвічі дорожче, ніж рік тому. Апельсини та банани подорожчали на 20% та 10% відповідно, а вартість мандаринів за рік майже не змінилась. І тільки виноград в цьому році пропонується дешевше.

— Вартість імпортних фруктів напряму залежить від ситуації на валютному ринку, але в цьому сезоні ціни на фрукти зросли навіть в умовах укріплення гривні. Найцікавішим є те, що обсяги імпорту теж продовжують зростати, тобто українці стали менше звертати увагу на ціну, а більше цікавляться якістю та асортиментом продукції, — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram