На сьогодні в ООН розглядають можливість продовження та розширення «зернового коридору». Про це стало відомо під час засідання Генеральної асамблеї ООН, яка відбулася 10 жовтня. Нагадаємо, що термін дії угоди, яка була укладена на 120 днів за посередництва ООН, про можливість експорту українського зерна, завершується наприкінці листопада. 

Корабель Super Henry вийшов з порту “Одеса” 7 вересня, на його борту було 51.4 тис. тонн пшениці. Сьогодні судно прибуло до порту Момбаса в Кенії, провівши в дорозі 35 днів. Про це повідомляють у Мінагрополітики.

Раніше Україна постачала в Кенію до 300 тис. тонн пшениці на рік, а в сезоні 2021/2022 до початку війни відвантажила рекордні 355 тис. тонн. Річна потреба країни в імпорті пшениці складає від 2-2.2 млн тонн на рік.

У минулі роки пандемія COVID-19 серйозно вплинула на сектори туризму та гостинності Кенії, найбільшого споживача продуктів із пшениці. Згідно з прогнозом FAS USDA, виробництво пшениці у Кенії у 2022/23 роках має зрости на 20% – до 300 тис. тонн порівняно з минулим роком. Передовсім, через кращі погодні умови. Також споживання продовольчої, насіннєвої та фуражної пшениці має відновитися майже до рівня початку пандемії й складатиме  2,25 млн тонн. Це пов’язано із поновленням роботи секторів готельного та громадського харчування в Кенії.

За 11-12 жовтня з український портів вийшло 16 кораблів, які завантажені 385 тис. тонн агропродукції. Всього з початку роботи “зернового коридору” з України вийшло 325 кораблів із 7.2 млн тонн вантажу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram