У ЄС започаткували проєкт з відновлення ґрунтів органічним компостом та «техносолями» вартістю 2,1 млн євро. Про це повідомляє euronews.com.

Як зазначається, це частина спільного проєкту під назвою Res2ValHUM за участю трьох міст Португалії (Браги, Гімараеса та Порту) та чотирьох – Галісії (Сантьяго де КомпостелаОренсе, Туро та Корунья).Всього в проєкті залучено сім партнерів: дві університетські лабораторії та п’ять компаній, які спеціалізуються на техносолях та виробництві органічного компосту. Загальний бюджет проєкту становить 2,1 млн євро.

Дослідники з університету Сантьяго де Компостела в Іспанії вивчають різні види компосту з органічних залишків, включаючи побутові відходи, гній та водорості. Вони аналізують хімічні властивості їх компонентів та їх здатність реагувати в різних типах ґрунту.

Результати дослідження надходять до всіх партнерів проєкту, таких як португальська компанія з управління відходами Lipor, яка отримує 60 тис. тонн «біовідходів» на рік.

— Відходи надходять при вибірковому сортуванні. Їх змішують з рослинними відходами, а компост отримують після декількох тижнів дозрівання. За рік таким чином продукується 12 тис. тонн компосту, — йдеться в повідомленні.

Інженер з охорони навколишнього середовища компанії Lipor Сузана Лопес зазначила, що такі засоби дозволяють відновлювати органічні речовини та повертати їх у ґрунт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram