В Європі затягують процес отримання Україною документів та дозволів на експорт насіння за кордон, тим самим, не даючи в повній мірі реалізувати потенціал в даній галузі, який, разом з тим, в нашої країни великий. Про стан розвитку галузі насінництва в Україні та подальші перспективи експорту продукції до ЄС під час бізнес-сніданку «Україна — постачальник насіння в ЄС: план дій», обговорили фахівці насіннєвої галузі. Про це пише Latifundist.com.

Україна домагається сертифікації насіння з 2011 року. У 2015 році країна отримала два підтвердження на проходження офіційного аудиту. Зі свого боку Україна усунула всі зазначені в ньому зауваження, але далі справа так і не пішла. ЄС постійно відкладає рішення. І причина зовсім не економічна, а, як виявилося, політична.За словами Сюзанни Григоренко, виконавчого директора Насіннєвої асоціації України, наразі європейські виробники вільно та без будь-яких обмежень і мит постачають в Україну насіння на суму близько 150 млн доларів на рік.

— Наша країна поставляє насіння в країни колишнього Радянського Союзу, а в ЄС — майже нічого. Причина — відсутність рішення про еквівалентність вимог української сертифікації вимогам ЄС. На сьогодні процес визнання української сертифікації Європою затягнувся і потребує вирішення найближчим часом, — розповіла Сюзанна Григоренко.

Віктор Борисов, голова правління компанії «Маїс» зазначив, що за Радянського Союзу наша країна виробляла 250 тис. тонн насіння, з яких близько 120 тис. тонн залишала для власних потреб і понад 120 тис. тонн експортувала. Наразі Україна виробляє лише 10-20% колишнього обсягу насіння.

— Якщо зараз говорити про потенціал, то в Україні він дуже великий. До того ж наша продукція ні в чому не поступається насінню, виробленому в ЄС, а іноді вона навіть кращої якості, — зауважив Віктор Борисов, голова правління компанії «Маїс».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram