Європейський Суд Справедливості заборонив Данії продавати сир “Фета”

Суд Європейського Союзу (European Court of Justice) заборонив Данії виготовляти сир “Фета”. Про це повідомив EURACTIV.pl.

Суперечка між Грецією та Данією щодо виробництва сиру “Фета” тривала вже довго. Греція отримала Географічне зазначення на сир “Фета” ще у 2002 році. Це означає, що жодна інша країна ЄС не може виготовляти продукту з такою назвою. Сири ж, виготовлені за схожою технологією, можуть маркуватися, наприклад, “сир типу Фета” або “салатний сир”.

Однак данські концерни продовжували називати свою продукцію для експорту за межі ЄС “Фета”. Данія стверджувала, що на ринках поза ЄС захист Єврокомісії не діє. Європейський Суд Справедливості не погодився з такою аргументацією, постановивши, що ніхто в Євросоюзі, крім греків, не може продавати сир під назвою “Фета”.

Продовжуючи використовувати позначку “Фета” для сиру, призначеного для експорту в треті країни, Данія не виконала своїх зобов’язань згідно з законодавством ЄС, однозначно заявив Європейський суд.

Позов на Данію до Європейського Суду Справедливості Греція подала у 2019 році, вимагаючи припинити продаж сирів із маркуванням “Фета”. Тепер, після рішення суду, Копенгаген зобов’язаний вимагати від данських компаній дотримуватись правил щодо захисту регіональних продуктів, у тому числі при експорті за межі спільного ринку ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram