Зростання витрат на сільськогосподарське виробництво ставить під сумнів можливість надалі ним займатися. Про це заявили у Федерації профспілок сільськогосподарських виробників Європейського союзу під час засідання робочої групи Copa-Cogeca з питань виробництва фруктів та овочів.

Експерти з усього ЄС звернули увагу на величезну проблему, пов’язану зі збільшенням собівартості продукції. Зазначили, що зростання цін на енергоносії, добрива та транспорт ставить фермерів перед дуже складним вибором.

Нинішня ситуація не просто знижує рентабельність виробництва, а змушує засумніватися у сенсі сільськогосподарської діяльності. У Нідерландах, до прикладу, фермери вже не впевнені у доцільності подальшого вирощування тепличних помідорів через значне зростання цін на газ, сказав віце-президент Національної асоціації виробників фруктів та овочів Польщі Міхал Ляхович.

За словами європейських виробників фруктів та овочів, загострюють проблему ще два фактори:

  • Відсутність робочої сили при трудомісткості виробництва фруктів та овочів.
  • Політика ЄС щодо різкого скорочення засобів захисту рослин, яка робить фермерів безпорадними перед появою нових шкідників.

Щодо останнього у Федерації профспілок сільськогосподарських виробників ЄС навели приклад мухи Drosophila suzuki. Цей шкідник нещодавно спричинив великі втрати у посівах чорниці, малини, ожини, полуниці та на плантаціях кісточкових дерев у ряді європейських країн.

Фермери з ЄС зазначили, що найближчим часом їм доведеться або суттєво підвищити вартість своєї продукції, або зовсім припинити виробництво.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram