Борошномели та хлібопекарі відкликали погодження Меморандуму про експорт зерна оскільки не було враховано їхню пропозицію окремо обмежувати обсяги експортованої продовольчої та фуражної пшениці.

Про це йшлося на пресконференції директора асоціації “Борошномели України” Родіона Рибчинського, президента Всеукраїнської асоціації пекарів Юрія Дученка та голови об’єднання “Укрхлібпром” Олександра Васильченка.

У асоціаціях вважають, що таке нерозділення унеможливлює виробництво хліба належної якості.

Ми пропонували в меморандумі встановити граничний обсяг експорту в співвідношенні 45% продовольчої пшениці та 55% фуражної. У цьому ми досягли згоди інших підписантів. Однак минулого тижня більшість з них відмовила представникам переробки у введенні такого розподілу, зазначив Родіон Рибчинський.

Він повідомив, що минулоріч частка продовольчої пшениці в урожаї становила 58% Цього ж року вона скоротилася до 42%. Водночас, 92% вивезеної з України пшениці у поточному сезоні продовольча. Через це її пропозиція на внутрішньому ринку істотно скоротилася.

Така ситуація спричинює дефіцит продовольчої пшениці, використовуваної для переробки на борошно. Рибчинський підкреслив, що із січня 2022 р. пропозиція продовольчої пшениці знизиться ще істотніше, відтак борошномели будуь змушені додавати фуражну пшеницю низької якості до помольної партії або експортувати продовольчу пшеницю. У будь-якому разі це відіб’ється на хлібі — він буде неякісний або дорогий.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram