Європейські політики хочуть зобов’язати фермерів вдвічі скоротити використання пестицидів, антибіотиків та добрив, про це йдеться у проєкті стратегії формування продовольчої незалежності Європейської комісії.

За планами Європейської Комісії, до кінця 2030 року у країнах ЄС  використання засобів захисту рослин повинне скоротитися на 50%, а використання добрив на 20%. Окрім цього єврокомісари планують до цього часу вилучити 10% сільськогосподарських угідь з виробництва, а кількість земель для органічного землеробства збільшити до 25%.

Така ініціатива викликала хвилю обурень європейських аграріїв. Вони стверджують, що слід припинити говорити споживачам неправду про те, що сільськогосподарські рослини можуть рости самі по собі, без живлення та захисту. До того ж, фермери зазначають, що таке суттєве зменшення норм внесення лікувальних, профілактичних та живильних речовин може зробити фермерство збитковим.

Між фермерськими організаціями та європолітиками зараз тривають напружені суперечки, у результаті яких сподіваються дійти компромісу та узгодити стратегію турботи про навколишнє середовище в аграрній сфері з необхідністю ведення конкурентоспроможного сільського господарства. Чи вдасться дійти цього компромісу дізнаємося найближчим часом.

Зазначимо, що фермери в ЄС в середньому використовують 2 кг хімічних діючих речовин на гектар, однак в деяких країнах показник доходить і до 7 кг/га.

Підготувала Наталя Кузьо

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram