Вчора, 7 жовтня, Європарламент проголосував за визнання в ЄС еквівалентності системи сертифікації та насіння, виробленого в Україні. Про це повідомляє Насіннєва асоціація України.

— Це довгоочікуване рішення для всього українського насіннєвого сектору, яке відкриває шлях для експорту насіння зернових культур, насіння кукурудзи та сорго до ЄС, — зазначають у Насіннєвій асоціації.

Ухваленим рішенням Європейський парламент вніс зміни до Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС від 16 грудня 2002 року щодо еквівалентності польових перевірок, проведених в третіх країнах щодо виробництва насіннєвих культур, та еквівалентності виробництва насіння в третіх країнах.

Згідно з ним, в ЄС буде оновлено перелік третіх країн, насіння з яких визнається еквівалентним до вимог ЄС (Додаток 1 Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС). Україну буде розміщено між Туреччиною та США.

У відповідному дописі переліку буде вказано український орган, а також зазначено культури на які поширюється еквівалентність, що визначені Директивою Ради 66/402/ЄЕС про реалізацію насіння злаків.

— Майже 10 років тому насіннєві компанії, члени Насіннєвої асоціації України, визначили еквівалентність одним зі стратегічних питань для галузі, в 2015 Україною було успішно пройдено важливий етап — аудит ЄС, який підтвердив базу для наших прагнень. І ось тепер маємо позитивний результат — рішення Європарламенту, яке ставить насіння з України на одну ланку з Європою і іншими країнами, — прокоментувала Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram