Генеральний директорат з питань безпечності харчових продуктів та охорони здоров’я Європейської Комісії завершив перевірку системи державного контролю України за мікробіологічним забрудненням ягід, які експортують до ЄС.

Про це повідомили у пресцентрі Держпродсподивслужби.

Аудит проводили для лохини, малини та чорниці. Незабаром звіт з його результатами опублікують на офіційному сайті Європейської Комісії.

За останні роки ЄС став основним торгівельним партнером України на ринку аграрної продукції більше третини аграрного експорту України спрямовано європейським споживачам. Для України дуже важливо підтримувати репутацію надійного партнера, який гарантує високу якість та безпечність своєї продукції, і аудит спрямований саме на це, прокоментувала Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Аудит відбувався дистанційно. Європейську сторону, зокрема, ознайомили з системою державного контролю за виробництвом ягід в Україні; системою контролю первинного виробництва та переробки ягід. Також показали як працює контроль якості продукції на підприємствах та лабораторний контроль за мікробіологічним забрудненням продуктів нетваринного походження.

Зазначимо, що з року в рік Україна нарощує обсяги експорту до країн Європейського союзу. Так, у 2018 році до ЄС Україна експортувала більше 12,5 тисяч тонн малини, а у 2020 році вже понад 18 тисяч тонн. Експорт української лохини до Європи у 2019 році складав 6,4 тисяч тонн, у 2020 році 9,9 тисяч тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram