Єврокомісія дозволила аграріям не виконувати сівозміну у 2023 році

На прохання держав-членів ЄС, Європейська комісія підготувала постанову про відступ від заборони на вирощування сільськогосподарських культур на перелогах*. Ця ж постанова також скасовує зобов’язання проводити сівозміну у 2023 році. Про це повідомило Міністерство сільського господарства і розвитку села Польщі.

Причиною такого рішення є забезпечення продовольчої безпеки в умовах війни в Україні. Так, згідно з постановою, у 2023 році аграрії Європейського Союзу:

  • не будуть зобов’язані виконувати сівозміну на ріллі;
  • зможуть вирощувати агрокультури на перелогах (за винятком кукурудзи, сої та рослин з сівозміною короткої ротації).

У документі наголошено, що відступ від цих двох правил є тимчасовим і застосовується лише до 2023 року. Також єврокомісари наголосили, що таке рішення тісно пов’язане із глобальною продовольчою безпекою, тому не охоплює культури, які використовуються для годування тварин (кукурудза, соя).

*Довідково зазначимо, що перелоги — це покинуті землі, які були у с/г вжитку. Зазвичай вони зарослі різноманітними дикорослими рослинами, нерідко — чагарниками та злаковим різнотрав’ям. На відміну від парових, перелогові землі залишаються необроблюваними на більший проміжок часу — до десятків років. Освоєння перелогів полягає в їх глибокому розорюванні плугами з передплужниками з наступним обробітком дисковими знаряддями.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram