Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський Союз в рамках спільної ініціативи запускають в Україні кредитну лінію EU4Business-ЄБРР, призначенням якої є фінансування проектів малих і середніх підприємств (МСП).

Як говориться в повідомленні банку, ця кредитна лінія передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в Україні і мають до 250 працівників, передає Agroportal.ua.

Позичальники можуть отримати довгострокові кредити в сумі до € 3 млн в гривневому еквіваленті. Надання кредитів у місцевій валюті захистить позичальників від валютних ризиків.

Кредитні кошти будуть надаватися через Державний експортно-імпортний банк України ( «Укрексімбанк»), якому виділено на цю програму еквівалент € 22 млн ($ 25 млн) і ТОВ «ОТП Лізинг», якому виділено € 10 млн. Додаткові ресурси ЄС в розмірі близько € 28 млн очікуються в найближчому майбутньому і будуть доступні для інших місцевих фінансових установ, які приєднаються до кредитної лінії.

Крім цього, для проектів в рамках кредитної лінії EU4Business-ЄБРР, які будуть відповідати певним вимогам, буде можливість отримати стимулюючі гранти. Українські МСП готові впровадити у себе певні технології, досягти повної відповідності санітарним і фітосанітарним вимогам або вимогам в галузі харчової безпеки або реалізувати складний проект з метою виконання вимог декількох регламентів ЄС, зможуть отримати стимулюючий грант на покриття до 15% вартості проектів.

Зі списком відповідних технологій і вимог можна ознайомитися за посиланням.

— У ЄС намагаються, щоб такі кредитні лінії були корисними для українських малих і середніх підприємств, а також сприяли економічному зростанню в Україні та зміцненню економічних зв’язків між нею та ЄС. У 2018 року обсяг експорту українських товарів до ЄС зріс на 15%, а імпорт товарів з ЄС зріс на 11,5%. Ми вважаємо, що кредитні лінії сприяють збереженню цих позитивних тенденцій, — сказав глава делегації ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram