Європейський банк реконструкції і розвитку планує виділити від $ 2 до $ 4 млн на розробку інфраструктури проведення аукціонів для стимулювання розвитку поновлюваних джерел електроенергії. Як заявила заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, банк готовий поділитися досвідом проведення подібних аукціонів в тих країнах, які були піонерами в організації подібних заходів. Зокрема, аналогічні або схожі механізми аукціонів діють в Туреччині, Польщі, Болгарії, Йорданії, Єгипті, Вірменії.

— Це ті гроші, які ми вже зараз просимо у донорів, щоб зробити якісний аукціон, —сказала представник ЄБРР, та додала, що неякісно проведені аукціони можуть бути не сприйняті учасниками ринку.



— Дуже важливо (при проведенні аукціонів) дотримати баланс інтересів, щоб отримати максимально якісний результат, — зазначила Петров.

За її словами аукціони, насамперед, мають бути прозорими, зрозумілими і правильно юридично прописаними. А кошти на створення платформи для них передбачені в рамках схваленої банків в липні цього року програми USELF-III на EUR250 млн для підтримки приватних проектів у відновлюваній енергетиці в Україні.

Виступаючи на організованому в Одесі інвестгрупою ICU “Українському фінансовому форумі”, Петров додала, що існує також питання, хто буде балансуючим гравцем. За її словами, банк спільно з USAID працює над тим, як забезпечити на створеному ринку баланс потужностей і забезпечити інвестиції в більш мобільні частини системи акумулятори, газові турбіни. При цьому вона оцінила ситуацію на ринку ВДЕ як “швидкий спринт” щоб встигнути інвестувати, поки є чинні умови “зеленого” тарифу.

— У нас дуже багато інвесторів, які дивляться на інвестиції в цьому і наступному році. У нас дуже мало інвесторів, які готують проекти на 2020-2021 роки… Ми бачимо, що буде великий спад, — констатувала представник ЄБРР.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram