Європейський банк реконструкції і розвитку планує виділити від $ 2 до $ 4 млн на розробку інфраструктури проведення аукціонів для стимулювання розвитку поновлюваних джерел електроенергії. Як заявила заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, банк готовий поділитися досвідом проведення подібних аукціонів в тих країнах, які були піонерами в організації подібних заходів. Зокрема, аналогічні або схожі механізми аукціонів діють в Туреччині, Польщі, Болгарії, Йорданії, Єгипті, Вірменії.

— Це ті гроші, які ми вже зараз просимо у донорів, щоб зробити якісний аукціон, —сказала представник ЄБРР, та додала, що неякісно проведені аукціони можуть бути не сприйняті учасниками ринку.— Дуже важливо (при проведенні аукціонів) дотримати баланс інтересів, щоб отримати максимально якісний результат, — зазначила Петров.

За її словами аукціони, насамперед, мають бути прозорими, зрозумілими і правильно юридично прописаними. А кошти на створення платформи для них передбачені в рамках схваленої банків в липні цього року програми USELF-III на EUR250 млн для підтримки приватних проектів у відновлюваній енергетиці в Україні.

Виступаючи на організованому в Одесі інвестгрупою ICU “Українському фінансовому форумі”, Петров додала, що існує також питання, хто буде балансуючим гравцем. За її словами, банк спільно з USAID працює над тим, як забезпечити на створеному ринку баланс потужностей і забезпечити інвестиції в більш мобільні частини системи акумулятори, газові турбіни. При цьому вона оцінила ситуацію на ринку ВДЕ як “швидкий спринт” щоб встигнути інвестувати, поки є чинні умови “зеленого” тарифу.

— У нас дуже багато інвесторів, які дивляться на інвестиції в цьому і наступному році. У нас дуже мало інвесторів, які готують проекти на 2020-2021 роки… Ми бачимо, що буде великий спад, — констатувала представник ЄБРР.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram